SiSu ry Wappu - Kisat 1.5.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Sibbo Sporthundar ry

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [D Mini 3] [C Medi 3] [D Medi 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [D Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 24, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3.6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 37.86 4.39 -8.14 0 -8.14  
2 30 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Antti Huotari PIRKU 38.10 4.36 -7.90 0 -7.90  
3 1 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW 40.93 4.06 -5.07 0 -5.07  
4 25 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 41.12 4.04 -4.88 5 5  
5 33 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 41.34 4.01 -4.66 5 5  
6 29 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 42.35 3.92 -3.65 10 10  
7 6 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 43.56 3.81 -2.44 10 10  
8 17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 58.64 2.83 12.64 15 27.64  
9 34 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 49.92 3.33 3.92 25 28.92  
  2 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  4 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  5 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  7 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  14 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  18 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  19 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK         HYL  
  20 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  21 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  22 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  23 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  24 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  26 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  27 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  28 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  8 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 9:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 31, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3.7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 28.28 4.88 -8.72 0 -8.72  
2 31 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 28.48 4.85 -8.52 0 -8.52  
3 12 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 29.03 4.75 -7.97 0 -7.97 SERT-H
4 10 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 29.50 4.68 -7.50 0 -7.50  
5 15 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 30.68 4.50 -6.32 0 -6.32  
6 6 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 31.58 4.37 -5.42 0 -5.42  
7 29 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 31.93 4.32 -5.07 0 -5.07  
8 27 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 32.10 4.30 -4.90 0 -4.90  
9 3 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 32.62 4.23 -4.38 0 -4.38  
10 32 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 32.98 4.18 -4.02 0 -4.02  
11 7 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 33.07 4.17 -3.93 0 -3.93  
12 23 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT 34.87 3.96 -2.13 0 -2.13  
13 17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 39.62 3.48 2.62 0 2.62  
14 19 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 40.76 3.39 3.76 0 3.76  
15 30 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 30.15 4.58 -6.85 5 5  
16 4 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 31.00 4.45 -6.00 5 5  
17 18 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT 31.14 4.43 -5.86 5 5  
18 5 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 35.42 3.90 -1.58 5 5  
19 13 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU 36.82 3.75 -0.18 5 5  
20 33 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 39.00 3.54 2.00 5 7.00  
21 24 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 39.93 3.46 2.93 5 7.93  
22 2 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 30.10 4.59 -6.90 10 10  
23 26 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 37.75 3.66 0.75 10 10.75  
  1 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         HYL  
  9 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  16 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  20 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  22 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  25 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  28 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  34 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  
  8 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 10:25, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 28, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3.4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 39.89 3.79 -4.11 0 -4.11  
2 32 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 40.36 3.74 -3.64 0 -3.64  
3 1 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW 39.22 3.85 -4.78 5 5  
4 13 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU 39.85 3.79 -4.15 5 5  
5 14 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 53.12 2.84 9.12 0 9.12  
6 34 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 47.57 3.17 3.57 10 13.57  
  2 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  4 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  5 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  6 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  7 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  9 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  10 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  12 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  15 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  18 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  19 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK         HYL  
  20 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  21 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  22 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  24 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  25 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  26 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  27 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  28 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  30 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Antti Huotari PIRKU         HYL  
  31 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  8 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  11 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH         POIS  

D hyppyrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 28, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3.8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU 35.53 4.64 -7.47 0 -7.47  
2 3 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 36.80 4.48 -6.20 0 -6.20  
3 20 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 36.88 4.47 -6.12 0 -6.12  
4 26 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 36.97 4.46 -6.03 0 -6.03  
5 32 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 37.34 4.42 -5.66 0 -5.66  
6 33 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 38.53 4.28 -4.47 0 -4.47  
7 21 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 32.80 5.03 -10.20 5 5  
8 28 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 33.06 4.99 -9.94 5 5  
9 30 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 34.91 4.73 -8.09 5 5  
10 12 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 35.30 4.67 -7.70 5 5  
11 25 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 36.08 4.57 -6.92 5 5  
12 4 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 36.91 4.47 -6.09 5 5  
13 19 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 51.12 3.23 8.12 0 8.12  
14 24 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 42.52 3.88 -0.48 10 10  
15 34 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 44.50 3.71 1.50 10 11.50  
16 5 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 44.58 3.70 1.58 10 11.58  
  2 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  6 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  7 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  10 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  15 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  16 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  18 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  22 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH         HYL  
  23 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  27 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  31 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  1 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  8 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         POIS  
  11 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 44, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3.4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH 33.27 4.54 -10.73 0 -10.73  
2 64 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 33.95 4.45 -10.05 0 -10.05  
3 67 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 34.31 4.40 -9.69 0 -9.69  
4 83 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 37.55 4.02 -6.45 0 -6.45  
5 72 shelam Seva Scandyline Elegant Gentleman Jelena Virro (EST) 40.32 3.74 -3.68 0 -3.68  
6 56 slapko Lumi Fidelis Lumikki Esa Manninen KSSK 45.62 3.31 1.62 0 1.62  
7 48 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 46.70 3.23 2.70 0 2.70  
8 62 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 33.02 4.57 -10.98 5 5  
9 39 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 33.16 4.55 -10.84 5 5  
10 78 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 34.38 4.39 -9.62 5 5  
11 43 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 35.68 4.23 -8.32 5 5  
12 37 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 38.57 3.91 -5.43 5 5  
13 53 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU 41.29 3.66 -2.71 5 5  
14 68 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 45.94 3.29 1.94 5 6.94  
15 44 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 42.33 3.57 -1.67 10 10  
16 57 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Ida Alexandersson I-HAH 51.52 2.93 7.52 10 17.52  
  35 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  36 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  38 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  40 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH         HYL  
  41 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  42 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  46 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  47 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  49 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  52 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH         HYL  
  55 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  60 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  61 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea PORSK         HYL  
  63 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  65 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  69 shelam Toivo Smartteams Tom Jones Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  70 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  71 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  74 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH         HYL  
  75 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  77 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  79 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  80 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  81 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  82 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  73 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 12:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 44, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3.8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH 30.07 5.49 -12.93 0 -12.93  
2 62 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 30.52 5.41 -12.48 0 -12.48  
3 39 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 31.32 5.27 -11.68 0 -11.68  
4 76 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH 31.41 5.25 -11.59 0 -11.59  
5 42 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 32.20 5.12 -10.80 0 -10.80  
6 49 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA 35.00 4.71 -8.00 0 -8.00  
7 72 shelam Seva Scandyline Elegant Gentleman Jelena Virro (EST) 35.30 4.67 -7.70 0 -7.70  
8 47 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 35.80 4.61 -7.20 0 -7.20  
9 53 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU 37.29 4.43 -5.71 0 -5.71  
10 48 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 45.18 3.65 2.18 0 2.18  
11 38 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 31.47 5.24 -11.53 5 5  
12 64 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 33.88 4.87 -9.12 5 5  
13 36 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 36.94 4.47 -6.06 5 5  
14 44 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 37.98 4.34 -5.02 5 5  
15 35 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 38.64 4.27 -4.36 5 5  
16 81 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 39.92 4.13 -3.08 5 5  
17 57 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Ida Alexandersson I-HAH 40.87 4.04 -2.13 5 5  
18 71 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 43.06 3.83 0.06 5 5.06  
19 50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU 46.24 3.57 3.24 5 8.24  
20 75 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 39.30 4.20 -3.70 10 10  
21 37 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 42.70 3.86 -0.30 10 10  
22 46 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 48.82 3.38 5.82 5 10.82  
23 40 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH 35.76 4.61 -7.24 20 20  
24 69 shelam Toivo Smartteams Tom Jones Riitta Juutinen AGRY 43.00 3.84 0.00 20 20  
  41 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  43 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  51 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  55 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  58 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  60 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  61 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea PORSK         HYL  
  63 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  65 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  67 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  70 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  74 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  77 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  78 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  79 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  80 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  82 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  83 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  73 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 13:48, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 44, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3.5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 35.70 4.65 -11.30 0 -11.30  
2 64 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 36.45 4.55 -10.55 0 -10.55  
3 66 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 36.88 4.50 -10.12 0 -10.12  
4 35 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 39.59 4.19 -7.41 0 -7.41 SERT-A
5 77 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 40.04 4.15 -6.96 0 -6.96  
6 53 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU 40.08 4.14 -6.92 0 -6.92  
7 75 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 40.30 4.12 -6.70 0 -6.70  
8 71 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 45.15 3.68 -1.85 0 -1.85  
9 48 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 49.44 3.36 2.44 0 2.44  
10 78 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 37.00 4.49 -10.00 5 5  
11 36 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 40.03 4.15 -6.97 5 5  
12 70 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 40.34 4.11 -6.66 5 5  
13 68 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 51.76 3.21 4.76 5 9.76  
  37 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  38 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  39 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  40 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH         HYL  
  41 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  42 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  43 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  44 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  46 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  47 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  49 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  54 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Arto Lampén RIMA         HYL  
  55 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  56 slapko Lumi Fidelis Lumikki Esa Manninen KSSK         HYL  
  59 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajanmäki LÄGI         HYL  
  60 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  61 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea PORSK         HYL  
  62 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  63 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  65 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  67 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  69 shelam Toivo Smartteams Tom Jones Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  72 shelam Seva Scandyline Elegant Gentleman Jelena Virro (EST)         HYL  
  74 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH         HYL  
  79 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  80 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  81 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  82 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  83 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  73 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 14:20, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 41, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3.7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 28.46 4.99 -9.54 0 -9.54 SERT-H
2 58 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 30.56 4.65 -7.44 0 -7.44  
3 53 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU 32.45 4.38 -5.55 0 -5.55  
4 36 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 32.49 4.37 -5.51 0 -5.51  
5 72 shelam Seva Scandyline Elegant Gentleman Jelena Virro (EST) 32.90 4.32 -5.10 0 -5.10  
6 77 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 33.19 4.28 -4.81 0 -4.81  
7 71 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 36.49 3.89 -1.51 0 -1.51  
8 44 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 37.17 3.82 -0.83 0 -0.83  
9 46 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 37.84 3.75 -0.16 0 -0.16  
10 51 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 38.62 3.68 0.62 0 0.62  
11 48 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 40.96 3.47 2.96 0 2.96  
12 38 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 29.30 4.85 -8.70 5 5  
13 64 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 30.78 4.61 -7.22 5 5  
14 41 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 32.91 4.32 -5.09 5 5  
15 82 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 33.81 4.20 -4.19 5 5  
16 74 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 31.02 4.58 -6.98 10 10  
17 59 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajanmäki LÄGI 43.34 3.28 5.34 5 10.34  
18 45 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 40.47 3.51 2.47 10 12.47  
19 69 shelam Toivo Smartteams Tom Jones Riitta Juutinen AGRY 37.77 3.76 -0.23 25 25  
  35 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  37 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  40 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH         HYL  
  42 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  43 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  49 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  50 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  54 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Arto Lampén RIMA         HYL  
  55 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  60 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  61 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea PORSK         HYL  
  62 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  65 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  66 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         HYL  
  68 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  70 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  75 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  79 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  80 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  81 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  83 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  63 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  73 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:45, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 58, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3.6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 36.70 4.63 -10.30 0 -10.30 SERT-A
2 102 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 37.87 4.49 -9.13 0 -9.13  
3 88 mudi Marsu Mustantassun Petunia Kirsi Kokkonen TODO 38.51 4.41 -8.49 0 -8.49  
4 118 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 43.10 3.94 -3.90 0 -3.90  
5 145 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 40.18 4.23 -6.82 5 5  
6 149 borcol Sätkä Enenems Penni Sanna Toivola-Järvinen HAU 40.19 4.23 -6.81 5 5  
7 94 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA 50.08 3.39 3.08 5 8.08  
8 95 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK 36.03 4.72 -10.97 10 10  
9 105 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 37.41 4.54 -9.59 10 10  
10 143 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA 40.97 4.15 -6.03 10 10  
11 147 borcol Dante My Trusted Friend Legendary Dante Siru Ketonen P-HAU 41.23 4.12 -5.77 10 10  
12 134 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 42.45 4.01 -4.55 10 10  
13 139 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 38.38 4.43 -8.62 15 15  
14 126 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 38.40 4.43 -8.60 15 15  
15 124 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 39.20 4.34 -7.80 15 15  
16 121 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 40.03 4.25 -6.97 15 15  
17 98 borcol Jim Armati's Jolly Jim Sanna Katainen SWAU 40.86 4.16 -6.14 20 20  
  85 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  86 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  87 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  89 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  90 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  91 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  93 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  96 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  97 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  99 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  100 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  101 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka KAT         HYL  
  104 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  106 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  108 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA         HYL  
  109 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  111 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU         HYL  
  112 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  113 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  115 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  116 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  117 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  120 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  122 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  123 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  127 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  128 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  131 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  132 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  133 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  135 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  136 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  137 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  140 borcol Classy Walking Disaster's Llandeilo Sampo Kokkonen TODO         HYL  
  141 borcol Hacker Flying Paws Sniff My Dust Sirje Tammsalu (EST)         HYL  
  142 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  144 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  146 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  148 belpam Eevertti Tämä on Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  130 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 17:05, tuomari Marja Lahikainen, koirakoita 57, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3.7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 132 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 28.30 5.02 -9.70 0 -9.70  
2 110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 29.28 4.85 -8.72 0 -8.72 SERT-H
3 88 mudi Marsu Mustantassun Petunia Kirsi Kokkonen TODO 30.41 4.67 -7.59 0 -7.59  
4 146 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 30.74 4.62 -7.26 0 -7.26  
5 105 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 30.92 4.59 -7.08 0 -7.08  
6 86 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 32.45 4.38 -5.55 0 -5.55  
7 131 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 33.97 4.18 -4.03 0 -4.03  
8 93 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 35.29 4.02 -2.71 0 -2.71  
9 111 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU 29.25 4.86 -8.75 5 5  
10 115 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 29.44 4.82 -8.56 5 5  
11 114 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 29.48 4.82 -8.52 5 5  
12 120 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 29.81 4.76 -8.19 5 5  
13 125 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 30.57 4.64 -7.43 5 5  
14 90 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 30.79 4.61 -7.21 5 5  
15 117 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 31.86 4.46 -6.14 5 5  
16 148 belpam Eevertti Tämä on Eevertti Mari Alajääski KOTKA 32.75 4.34 -5.25 5 5  
17 128 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 35.24 4.03 -2.76 10 10  
18 106 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 29.46 4.82 -8.54 15 15  
19 108 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA 34.53 4.11 -3.47 15 15  
20 94 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA 44.64 3.18 6.64 10 16.64  
21 126 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 37.57 3.78 -0.43 20 20  
  85 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  91 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  95 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  96 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  97 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  98 borcol Jim Armati's Jolly Jim Sanna Katainen SWAU         HYL  
  99 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  100 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  101 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka KAT         HYL  
  102 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  104 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  107 parcol Rudy Bristregal Touch Of Regal Noora Kivilahti KOVA         HYL  
  109 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  112 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  113 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  118 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  121 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  123 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  124 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT         HYL  
  127 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  129 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  133 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  134 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  135 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  136 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  138 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  139 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  140 borcol Classy Walking Disaster's Llandeilo Sampo Kokkonen TODO         HYL  
  141 borcol Hacker Flying Paws Sniff My Dust Sirje Tammsalu (EST)         HYL  
  142 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  143 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  144 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  145 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  147 borcol Dante My Trusted Friend Legendary Dante Siru Ketonen P-HAU         HYL  
  149 borcol Sätkä Enenems Penni Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  116 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  122 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         POIS  
  130 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 55, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3.5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 32.42 4.81 -11.58 0 -11.58  
2 88 mudi Marsu Mustantassun Petunia Kirsi Kokkonen TODO 33.04 4.72 -10.96 0 -10.96  
3 139 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 37.07 4.21 -6.93 0 -6.93  
4 93 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 44.78 3.48 0.78 0 0.78  
5 144 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 32.81 4.76 -11.19 5 5  
6 95 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK 32.82 4.75 -11.18 5 5  
7 147 borcol Dante My Trusted Friend Legendary Dante Siru Ketonen P-HAU 33.65 4.64 -10.35 5 5  
8 105 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 34.48 4.52 -9.52 5 5  
9 123 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 47.67 3.27 3.67 5 8.67  
10 99 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 37.54 4.16 -6.46 10 10  
11 108 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA 42.34 3.68 -1.66 15 15  
  86 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  87 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  89 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  90 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  91 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  92 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  94 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  
  96 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  97 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  98 borcol Jim Armati's Jolly Jim Sanna Katainen SWAU         HYL  
  100 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  101 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Harri Kauhanen KAT         HYL  
  102 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  104 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  106 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA         HYL  
  109 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  111 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU         HYL  
  112 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  113 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  117 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  118 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  120 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  121 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  124 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT         HYL  
  125 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  126 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  129 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  131 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  132 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  133 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  134 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  135 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  136 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  137 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  140 borcol Classy Walking Disaster's Llandeilo Sampo Kokkonen TODO         HYL  
  141 borcol Hacker Flying Paws Sniff My Dust Sirje Tammsalu (EST)         HYL  
  142 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  143 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  145 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  146 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  148 belpam Eevertti Tämä on Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  149 borcol Sätkä Enenems Penni Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  103 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         POIS  
  116 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  122 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         POIS  
  127 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  130 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 19:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 51, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3.9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 29.95 5.64 -13.05 0 -13.05  
2 90 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 31.43 5.38 -11.57 0 -11.57  
3 104 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 32.45 5.21 -10.55 0 -10.55  
4 105 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 32.72 5.16 -10.28 0 -10.28  
5 88 mudi Marsu Mustantassun Petunia Kirsi Kokkonen TODO 33.96 4.98 -9.04 0 -9.04  
6 86 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 34.87 4.85 -8.13 0 -8.13  
7 107 parcol Rudy Bristregal Touch Of Regal Noora Kivilahti KOVA 42.22 4.00 -0.78 0 -0.78  
8 118 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 42.54 3.97 -0.46 0 -0.46  
9 95 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK 30.23 5.59 -12.77 5 5  
10 119 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 30.95 5.46 -12.05 5 5  
11 115 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 31.15 5.43 -11.85 5 5  
12 99 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 31.95 5.29 -11.05 5 5  
13 117 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 32.43 5.21 -10.57 5 5  
14 139 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 34.91 4.84 -8.09 5 5  
15 108 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA 36.28 4.66 -6.72 5 5  
16 141 borcol Hacker Flying Paws Sniff My Dust Sirje Tammsalu (EST) 29.84 5.66 -13.16 10 10  
17 114 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 31.15 5.43 -11.85 10 10  
18 120 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 31.25 5.41 -11.75 10 10  
19 97 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK 33.60 5.03 -9.40 10 10  
20 111 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen SWAU 35.80 4.72 -7.20 10 10  
21 93 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 45.58 3.71 2.58 10 12.58  
22 106 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 34.21 4.94 -8.79 20 20  
23 124 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 36.10 4.68 -6.90 30 30  
24 110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 43.42 3.89 0.42 30 30.42  
  92 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  94 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  
  96 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  98 borcol Jim Armati's Jolly Jim Sanna Katainen SWAU         HYL  
  100 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  101 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Harri Kauhanen KAT         HYL  
  102 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  112 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  113 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  121 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  123 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  125 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  126 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  129 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  131 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  132 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  133 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  135 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  136 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  138 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  140 borcol Classy Walking Disaster's Llandeilo Sampo Kokkonen TODO         HYL  
  142 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  145 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  146 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  147 borcol Dante My Trusted Friend Legendary Dante Siru Ketonen P-HAU         HYL  
  148 belpam Eevertti Tämä on Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  149 borcol Sätkä Enenems Penni Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  103 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         POIS  
  116 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  122 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         POIS  
  127 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  130 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  143 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         POIS